O Kašpárkovu rolničku 2018

O líném Čiperovi

Autorka: Milena Kolářová
Režie: Lukáš Slepička

Pohádka o Čiperovi, který byl tak tuze líný, že ho musela matka dokonce převracet v posteli a mouchy mu z čela odhánět. Žádný lenoch však nevydrží v posteli věčně, a tak když matce dojde trpělivost, vyráží s Čiperou do světa, aby ho odnaučila lenivosti. To ale ještě netuší, že zas tak jednoduché to nebude, protože Čipera svojí postel hned tak neopustí.

Hrají: DS Vltavan

Vyprávění starého vlka aneb pravda o Karkulce

Jsou vlci opravdu kanibalové? Kdo vlastně co sežral a kdo je skutečný hrdina? A není nakonec notoricky známá verze pohádky pouhou bulvární pomluvou? Autentické svědectví starého vlka o tom, jak to s Karkulkou tehdy doopravdy bylo.

Hostují: Divadelní společnosti Koňmo

Čarodějnická nevěsta

Režie: Jarča Malinová

Na motivy čarodějnických pohádek napsala Jarča Malinová

Pojďte se s námi podívat do do obydlí třech čarodějnic a na zámek Prince Prokopa, kterého si chce vzít za muže čarodějnice Simsala. Uvidíte veselou pohádku plnou písniček o tom, že lež má krátké nohy a že dobré srdce můžeš najít i u čarodějnice.

Hostují: Divadelní spolek J.K.Tyl České Budějovice

Cirkus

Scénář a režie: Ája Vitáčková

Černé divadlo, jediné v Českých Budějovicích!

Lidé stále někam spěchají, nemají čas na své děti, nemají čas ani na sebe. Přijďte se proto podívat na příběh o tom, jak zvířátka z cirkusu pomohla jednomu tatínkovi nalézt čas pro jeho holčičku a ten při tom nalezl i mnohem více.

Hostují: Divadelní spolek J.K.Tyl České Budějovice

Jak se Jíra mlynářem stal

Byl jeden tuze zamilovaný vodník a jedna tuze zamilovaná víla. K tomu ještě starý mlýn, malá tůň a na kopci zámek. A v tom zámku žije knížepán. Nikoho on nemá rád, a tak tam sedí sám.

Jednou večer, právě když při měsíčku na paloučku u tůňky tančily víly, jel okolo knížecí kočár. Najednou kočár zastavil, knížecí pacholci popadli tu nejkrásnější vílu, šup s ní dovnitř, prásknutí bičem a už byl kočár pryč. Jenom z dálky bylo slyšet knížecí smích.

Aby i tahle pohádka měla šťastný konec, světem se toulá vysloužilý voják Jíra. Sílu má za tři, odvahy plný pytel a dobrotisko, to on je, i když pod vousy si občas brblá.

Veselá loutková pohádka o zamilovaném vodníkovi a statečném Jírovi, na kterého i knížepán byl krátký.

Hostují: Loutkové divadlo Dokola Tábor

Kašpárek a ABRAKADABRAK

Hrají: DS Vltavan