OH2018: DS Vltavan – Zkrocení zlé ženy

Kdy:
10.8.2018 @ 21:00
2018-08-10T21:00:00+02:00
2018-08-10T21:15:00+02:00
Kde:
Otáčivé hlediště Týn nad Vltavou
Bedřichovy sady
375 01 Týn nad Vltavou
Česko
Náklady:
200,- Kč
Kontakt:
Divadelní společnost Vltavan, z. s.
603 281 718
OH2018: DS Vltavan - Zkrocení zlé ženy @ Otáčivé hlediště Týn nad Vltavou | Týn nad Vltavou | Jihočeský kraj | Česko

Divadelní prkna, že znamenají svět? Ano, a tak nás tedy letos prkna týnské točny přenesou o několik staletí zpět až do temperamentní Itálie. Ne nadarmo se užívá spojení „italská domácnost“ a třeba v takovém Zkrocení zlé ženy můžete vidět nejednu přímo ukázkovou. Díky překladu profesora Martina Hilského tento Shakespearův příběh ožije počátkem srpna přímo v Týně nad Vltavou

Shakespearovy hry nadále zůstávají nezapomenutelnými, a tak se DS Vltavan rozhodl jedné z nich věnovat prostor. Zkrocení zlé ženy je představení plné humoru, ostrovtipu, převleků i překvapení. Režírování pro týnské otáčivé hlediště se chopil Daniel Hnát, který spolu s ostatními účinkujícími poprvé představili 1. srpna 2017.

Mezi ústředními postavami uvidíte například hádavou Kateřinu, jejíž drzou náturu se rozhodne zkrotit nápaditý šlechtic Petruccio. Ten přichází z Verony se svým sluhou Grumiem, který je Petrucciovi zároveň věrným přítelem. Jako jediný se Kateřininy pověsti dračice nezalekne a vezme si ji za ženu. Podaří se bohatému šlechtici zvládnout saň? Jako opak Kateřiny se ve hře objeví její mladší sestra Bianca, tatínkův poklad. Avšak – nic není takové, jak se na první pohled zdá. To zakusí hned několik Biančiných nápadníků a v neposlední řadě právě i její samotný tatínek. Zástup potenciálních manželů totiž tohle kvítko vyřeší po svém. O náležitou dávku smíchu se postarají Petrucciovi sluhové, kterým příchod Kateřiny také pořádně zpestří život. Svatby proběhnou hned tři, ale sami uvidíte, kdo svým sňatkem doopravdy vyhrál.

Přijďte strávit příjemný letní večer nad Shakespearovou klasikou, která, jak doufáme, nenechá ani na chvíli Vaše bránice klidnými!

Fotogalerie z roku 2017